
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 19.3 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 5.08 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 3.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 7 |
| Current Rating | 500 mA |
| Output Voltage | 50 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Collector Current | 500 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 50 V |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Number of Drivers | 7 |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 1.1 V |
| Max Cutoff Collector Current | 50 µA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 200
Distributors
pcbx
Unit Price$0.57296
Ext.Price$0.57296
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.57296 | $0.57296 |
| 10 | $0.55162 | $5.51620 |
| 25 | $0.54525 | $13.63125 |
| 50 | $0.53896 | $26.94800 |
| 100 | $0.53273 | $53.27300 |
| 300 | $0.52184 | $156.55200 |
| 500 | $0.51117 | $255.58500 |
| 1000 | $0.48807 | $488.07000 |
| 3000 | $0.47804 | $1434.12000 |
| 5000 | $0.46822 | $2341.10000 |
